6/22/2016
I will describe snacks.
Today I will describe snacks.
Let’s start on!
The dounut costs ¥43.
The gummy costs ¥108.
The Lolipop costs ¥43.
The snack costs ¥10 each.
That’s all.
I choosed them by myself.
I paied money by myself.
I use them for next coming Friday.
They're for the Excartion.
I want to eat snacks now.
When I came back home it was super raining.
Good - bye every body!!!!
Super Leo 4!
Leo : Let's do this! Reimu : I'll kill those monsters, so you go! Leo : Yeah! I'll go to the goal! Leo : Let's go〜! ? Wai...
-
Hello! Today's question is this! Python got drunk and the built-in functions str() and int() are acting odd: str(4) ➞ 4 str(...
-
Hello Leo's Blog fans, and welcome to blogger.com! http://leohiguchi.blogspot.jp I like coding, and this is the best! Scratch. No,...
-
Hello! Today's question is this! Create a function that takes two numbers as arguments ( num , length ) and returns a list of multiple...